Program


Ve dnech 13.-15. března 2017 se na Vysoké škole ekonomické v Praze konal již 8. ročník Investiční konference pořádané Klubem investorů.

Pokud jste konferenci nestihli, můžete se zúčastnit řady dalších akcí, které pořádáme. Pro více informací sledujte naší stránku klubinvestoru.com nebo náš facebook.

Odkaz na událost na facebooku

 

Pondělí, 13. března 2017
18:00 Patria workshop “Reflace, jak si stojíme” - Branislav Soták (RB 206)
19:45 Cesta k úspěchu firmy EYELEVEL - Tomáš Bača (NB D)

 

Úterý, 14. března 2017
18:00 Aakon Capital workshop “Jak investovat na finančních trzích
z pohledu private equity” - Adam Bilko (RB 115)
19:45 Panelová diskuze “Lesk a bída startupů” (NB D)
Ondřej Bartoš (Credo Ventures), Viktor Fischer (Rockaway),
Adam Kočík (J&T Ventures), Michael Broda (Delta Capital)

 

Středa, 15. března 2017
19:45 Panelová diskuze “Přichází éra sdílené ekonomiky?” (RB 101)
Jan Charouz (SmileCar), Ondřej Krátký (Liftago), Radim Rezek (Flatio),
Tomáš Peťovský (Uber), Vítek Ježek (Rekola)

 

Panelová diskuze “Lesk a bída startupů”

Panelová diskuze zabývající se tématikou investic do startupů se 4 zástupci 4 venture capital fondů - Ondřejem Bartošem (Credo Ventures), Viktorem Fischerem (Rockaway Ventures), Adamem Kočíkem (J&T Ventures) a Michaelem Brodou (Delta Capital).

Ondřej Bartoš (Credo Ventures) -  V počátcích své kariéry okolo roku 2000 stál u zrodu sdružení TUESDAY Business Network, platformy pro odborníky v technologiích. Nyní je však známý především spoluzaložením venture capital fondu Credo Ventures v roce 2009, kde je partnerem a zároveň Credo řídí. O Credo Ventures se dnes hovoří především v souvislosti s investicí do softwarové společnosti Apiary, kterou se v nedávné době rozhodl koupit Oracle. Ondřej Bartoš se také objevil v pořadu České televize Den D jako jeden z investorů.

 

Viktor Fischer (Rockaway Ventures) - Vystudoval prestižní francouzskou HEC Paris a má za sebou zkušenosti s vlastním startupem Innovatrics zabývající se identifikací osob na základě biometrických údajů, který založil a řídil během svého jedenáctiletého pobytu ve Francii. V Paříži také působil jako vyučující projektového managmentu. V roce 2010 se pak stal juniorním partnerem ve společnosti McKinsey & Company. Před dvěma lety spojil síly s Rockaway Ventures, kde pracuje na pozici investičního partnera a má na starosti vyhledávání startupů vhodných k investování.

 

Adam Kočík (J&T Ventures) - Adam Kočík je investiční ředitel a člen investiční komise venture capital fondu J&T Ventures. Má více než třináctileté zkušenosti v investicích (PPF, Morgan Stanley, Brookdale Group) a je aktivně zapojen ve start-upové scéně jako mentor, člen poroty (Vodafone Nápad roku, Pioneers of the Balkans, Czech ICT Pitch Night a dále) a andělský investor již více než 8 let. Zaměřuje se především na vyhledávání technologicky inovativních start-upů v regionech CEE a SEE, jejich akceleraci a globální expanzi. Je držitelem titulu MBA z London Business School se specializací Entrepreneurship & Private Equity a titulu MA z Johns Hopkins University, School of Advanced International Studies (SAIS) se specializací International Relations & International Finance.

 

Michael Broda (Delta Capital) - Michael Broda je zakladatelem a CEO investiční skupiny Delta Capital a.s., doposud realizovala nákup a prodej společností v hodnotě stovek miliónů korun. Hlavní pilíře Delta Capital tvoří inovativní startupy, Security, Medical a IT/služby. Cílem společnosti je dělat věci jinak a měnit zavedené způsoby podnikání. Michael má praxi ve finančnictví (bankovnictví, deriváty, asset management), z krizového managementu, řízení lidí a procesů. Pracuje na revitalizaci byznysu čtyř start-upových projektů.

 

 

Panelová diskuze “Přichází éra sdílené ekonomiky?”

Hosty budou ředitel společnosti SmileCar Jan Charouz, zakladatel Liftaga Ondřej Krátký, zakladatel společnosti Flatio Radim Rezek, zakladatel firmy Rekola Vítek Ježek a ředitel společnosti Uber Tomáš Peťovský. Bude se diskutovat sdílená ekonomika.

Radim Rezek (Flatio) vystudoval Ekonomiku a management na Mendelově univerzitě v Brně a již během studií se začal angažovat v realitních projektech jako Studentreality.cz, kde byla prvotním impulsem jeho osobní negativní zkušenost s realitními agenturami, Chillhills.cz či 7nights.cz. S množstvím zkušeností pak v roce 2015 založil start-up Flatio Společnost Flatio je specialistou na střednědobé pronájmy. Myšlenkou služby je propojit realitní trh s nejnovějšími technologiemi, prostřednictvím kterých zjednoduší celý proces pronájmu.

 

Ondřej Krátký (Liftago) vystudoval VŠE v Praze, v 28 letech vyhrál zlato v největší světové soutěži pro mladé kreativce na festivalu Cannes Lions a po 5 letech zaměstnání opustil kariéru, aby pomohl založit oceňovaný český start-up Liftago, dnes mezi konkurenty nejlépe hodnocenou taxi aplikaci v Evropě, která má za cíl poskytnout alternativu k vlastním autům v centrech měst.

 

Jan Charouz (SmileCar) vystudoval obor International Bussiness v Londýně. Nyní pracuje jako Door to Door transport service manager v Leo Expressu a je ředitelem společnosti SmileCar, díky které si můžete půjčit nebo naopak nabídnout k půjčení jakékoliv auto. Značnou výhodou je především nízká cena, která se pohybuje v průměru o 50 až 60 procent níže než u konkurence.

 

Tomáš Peťovský (Uber) získal své vzdělání na VŠE v oboru Business Administration a International Business, v Singapuru a v Paříži později studoval MBA. Po vysoké škole nastoupil do evropské centrály Googlu v Irsku, kde pracoval jako Media Associate. Po této zkušenosti se vypracoval až do pozice Industry Managera Googlu na Slovensku. V roce 2016 pak nastoupil do společnosti Uber, kde zastává funkci generálního ředitele pro Česko a Slovensko.

 

Vítek Ježek (Rekola) je absolventem pražské ČVUT. V roce 2014 spoluzaložil společnost manGoweb zabývající se tvorbou moderních webů a mobilních aplikací. Ovšem již v roce 2013 založil bikesharingovou společnost Rekola, s níž lze nyní sdílet kola v pěti městech Česka. Neméně zajímavá je také jeho aktivita ve spolku Děsír, který v Praze organizuje různé recesistické aktivity jako jsou třeba honičky v metru či spontánní hry piškvorek s lidmi na ulici.

 

Fotky: